صفحه اصلی » اخبار » هیأت رییسه انجمن با انتخابات مشخص می‌شوند

هیأت رییسه انجمن با انتخابات مشخص می‌شوند

با ابلاغ آیین‌نامه جدید شعب استانی انجمن هنرهای نمایشی ایران

هیأت رییسه انجمن با انتخابات مشخص می‌شوند
با ابلاغ آیین‌نامه جدید شعب استانی انجمن هنرهای نمایشی ایران هیأت رییسه انجمن با انتخابات مشخص می‌شوند
آیین‌نامه جدید تأسیس شعب استانی انجمن هنرهای نمایشی ایران با تأکید بر تشکیل گروه‌های پروانه‌دار نمایش و تبیین نقش این گروه‌ها در انتخابات هیأت رییسه انجمن، به ادارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها ابلاغ شد.
به گزارش سایت ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، بر اساس آیین‌نامه جدید، انتخاب مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها از طریق انتخابات با حضور هیأت مدیره گروه‌های نمایشی ثبت شده استان‌ها انجام می‌شود.
شهرستان‌هایی که بیش از پنج گروه نمایشی پروانه‌دار دارند می‎توانند نسبت به ایجاد دفتر نمایندگی انجمن و برگزاری انتخابات مطابق این آیین‌نامه اقدام کنند. تعداد اعضای هیأت رییسه شعب استانی نیز با توجه به گستردگی استان و تعداد و تناسب گروه‌های نمایشی تعریف شده است.
در بخشی از این آیین‌نامه که به شرایط نامزدی افراد برای شرکت در انتخابات هیأت رییسه اشاره دارد، عضویت در هسته مرکزی یکی از گروه‌های نمایشی پروانه‌دار استان، کارمند فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یا شهرستان نبودن قید شده است.
پیش از این مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران از حضور نمایندگان ناظر اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن در فرآیند برگزاری انتخابات که با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و شوراهای اجرایی انجام می‌شود، خبر داده بود.
آیین‌نامه جدید تأسیس شعب استانی انجمن هنرهای نمایشی ایران مشتمل بر هشت ماده و پنج تبصره در جلسه مشترک هیأت موسس و هیأت مدیره انجمن هنرهای نمایشی ایران در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ به تصویب رسید.
خبر : سایت ایران تئاتر

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ خداداد رضایی

نویسنده، کارگردان و پژوهشگر هنر نویسنده 24 نمایشنامه نویسنده 5 فیلمنامه نویسنده 8 داستان تالیف 5 کتاب نویسنده 18 مقاله هنری

این مطلب را نیز بخوانید

اجرای نمایش خرمای خونی در دشتستان

نمایش خرمای خونی نوشته و کارگردانی خداداد رضایی در دهمین جشنواره تواتر استانی دشتستان در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فروشگاه کتابهای هنری من رد کردن