صفحه اصلی » یادداشت ها » یادداشتی بر روز آخر جشنواره تئاتر دانشگاه خلیج فارس

یادداشتی بر روز آخر جشنواره تئاتر دانشگاه خلیج فارس

یادداشتی بر آخرین روز جشنواره تئاتر دانشگاه خلیج فارس

به پایان آمد این دفتر /حکایت همچنان باقی است .
آخرین روز جشنواره با نمایش : “صدا فریاد میزند از سردرد” به کارگردانی خانم نیلوفر باخدا که اولین بار بود ، کارگردانی را تجربه میکرد و در پلاتوی استاد امیری به روی صحنه رفت. دومین نمایش روز آخر :نقالی خانم فاطمه بهرسی بود که در محوطه مجتمع فرهنگی و هنری به اجرا گذاشته شد و اولین کار دانشجویی به شیوه نقالی اجرا گردید. آخرین نمایش جشنواره “آکواریوم ”  نوشته و کارگردانی خداداد رضایی در پلاتو استاد صغیری به روی صحنه رفت.
حضور جناب آقای دکتر مصلح ریاست دانشگاه و جناب آقای دکتر شیرزادی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و آقای عالی لقب مدیر امور فرهنگی دانشگاه، استاد مرتضی فیروزی و هنرمند خوب استان آقای نیما نعمتی که از سفر آلمان بر گشته بودند و آقای سلحشور در ایستگاه آخر ستودنی بود. سه روز پرکار هنری برای دانشجویانی که رشته آنها ارتباطی با هنر نداشت در دانشگاهی غیر تئاتری جلوه ای بسیار زیبا داشت و در واقع همه شرکت کنندگان برنده این جشنواره شدند. این سه روز پلاتوهای مجموعه تئاتر شهر بوشهر مملو از تماشاگر شد . همه بودند از دانشجویانی که ماندند و به شهر خود نرفتند تا هم دانشگاهی خود را تشویق نمایند تا هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر استان در کنار سه داور خوب استان که نهایت همکاری را برای برگزاری این جشنواره نمودند اما حیف دنبال چهره هایی هم بودیم که بیایند و روحیه دهند انتظار ما به سر آمد و زنگ لحظه های آخر بصدا در آمد ولی هرگز زیارتشان نکردیم . بالاخره دانشجویان ساک های خود را بستند تا بعد از مراسم اختتامیه به شهر خود در کنار خانواده به استقبال نوروز بروند و خاطرات شیرین این جشنواره برای همیشه بیاد ماندنی شد.
خدادادرضایی/ اسفندماه ۱۳۹۵

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ خداداد رضایی

نویسنده، کارگردان و پژوهشگر هنر نویسنده 24 نمایشنامه نویسنده 5 فیلمنامه نویسنده 8 داستان تالیف 5 کتاب نویسنده 18 مقاله هنری

این مطلب را نیز بخوانید

یادداشتی بر نمایش شب مهتابی پلنگ به کارگردانی عبدالرسول ایزدجو

قصه نمایش شب مهتابی پلنگ در واقع قصه ای است بین باور و رویا ، ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فروشگاه کتابهای هنری من رد کردن